(AGENPARL) - Roma, 6 Luglio 2022 - (AGENPARL) – mer 06 luglio 2022 [Rijksoverheid]
Koningin Máxima lanceert campagne ‘Knikker myopie de wereld uit’ van het Oogfonds
6 juli 2022 – 12:43
RVD, nr. 202
Hare Majesteit Koningin Máxima heeft woensdagochtend 6 juli in het Erasmus MC in Rotterdam de campagne van het Oogfonds ‘Knikker myopie de wereld uit’ gelanceerd. In het kader van de campagne sprak zij met oogspecialisten, medewerkers van het Oogfonds en kinderen met bijziendheid (myopie) en hun ouders.
Het Oogfonds financiert wetenschappelijk onderzoek naar het voorkomen en behandelen van oogproblemen. Daarnaast steunt de stichting patiëntenverenigingen in het verbeteren van de kwaliteit van leven voor mensen met een visuele beperking. Uit een nieuwe studie van het fonds blijkt dat de oogkwaliteit van de Nederlandse jeugd achteruitgaat: steeds meer kinderen raken bijziend als gevolg van veel dichtbij kijken en weinig daglicht. De komende dertig jaar worden naar verwachting 50.000 mensen blind door myopie. Om deze oogziekte een halt toe te roepen en kinderen, hun ouders en onderwijzers bewust te maken, lanceert het Oogfonds de campagne ‘Knikker myopie de wereld uit!’.
Koningin Máxima sprak in het Erasmus MC met medewerkers van het Oogfonds en oogartsen over myopie, de impact van slechtziendheid, de ontwikkeling in de oogheelkunde en de samenwerking tussen het Oogfonds en het Erasmus MC. Daarna kreeg zij op de polikliniek Oogheelkunde een demonstratie van een oogmeting bij kinderen met myopie. In het bijzijn van oogspecialisten, onderzoekers en betrokken kinderen met hun ouders lanceerde Koningin Máxima vervolgens de campagne. Achteraf ontmoette zij diverse betrokkenen.
Mededeling aan redacties (niet voor publicatie)
Meer informatie
Oogfonds
Lot Bosch van Drakestein
[www.oogfonds.nl](https://mailing.rijksoverheid.nl/l/100751/mkdqu5qqklj2vmxnl23y543jgbg4mvntmlodbtrunauiegetf3sdkag3q56d6m6yqq4e7fj4p3rv6/4euddql2sy5s2bmbmban2v3xoe)
Rijksvoorlichtingsdienst
Trending
- L’Arte dell’Illusionismo, grande successo al Teatro Aniene
- Campania. Ferrante (Mit), In contatto con Anas e Commissario prefettizio, al lavoro per ripristinare viabilità Penisola Sorrentina
- Agenzia regionale 1062.26 Casili Adesione campagna Giornata mondiale salute mentale
- Milano, Iezzi (Lega): sarebbe suicidio se FI rompesse unità centrodestra
- SCOMPARSA DEL PREFETTO ARGENTIERI, TASSINARI: «UN SERVITORE DELLO STATO VICINO ALLA NOSTRA COMUNITÀ»
- Industria, Casasco (FI): “Energia, infrastrutture e IA sono la catena del valore del futuro
- Comunicato Stampa 1795/2026 Malcesine. Intervento per la sicurezza della sponda del Garda alle Morettine. Venturini, “Proteggiamo un’area frequentata da residenti, turisti e sportivi
- FI: Nevi, giusto esprimere opinioni, ma confronto sia interno al partito
- Ultima generazione. Piccolotti (Avs): allontanata dall’Italia attivista francese. Sì annulli il decreto. Interrogazione di Avs a Piantedosi
- IV: Nevi (FI), Renzi dice tutto e il contrario di tutto. Programma liberale possibile solo nel centrodestra
