(AGENPARL) - Roma, 18 Maggio 2022 - (AGENPARL) – mer 18 maggio 2022 Koning bezoekt oefening Luchtmobiele Brigade voor inzet op NAVO-grondgebied Oost Europa
18 mei 2022 – 12:40
RVD, nr. 152
Zijne Majesteit de Koning heeft woensdagochtend 18 mei een werkbezoek gebracht aan de Luchtmobiele Brigade van de Koninklijke Landmacht in Schaarsbergen. De eenheid gaat onderdeel uitmaken van de vooruitgeschoven NAVO-aanwezigheid in Roemenië.
Door de Russische dreiging aan de oostflank van het NAVO-verdragsgebied neemt Nederland deel aan de enhanced Forward Presence (eFP) in Roemenië, om bij te dragen aan de afschrikking vanuit de NAVO. 11 Luchtmobiele Brigade is een snel inzetbare eenheid, die zich te voet, met lichte voertuigen, per helikopter of transportvliegtuig verplaatst.
Tijdens zijn bezoek reed de Koning mee in een patrouillevoertuig naar een oefenlocatie. Hij sprak daar met militairen die onderdeel uit gaan maken van de eFP in Roemenië. Daarnaast nam hij deel aan een training, waarbij de eenheid in verstedelijkt gebied huizen vrijmaakt van bezetters. Tijdens deze oefening nam een drone waar boven een huis, waarna verschillende groepen militairen werden aangestuurd het huis binnen te gaan en vrij te maken. Tijdens een dergelijke training staat commandovoering en besluitvorming centraal.
Ook sprak de Koning met militairen over hun ervaringen bij een recente oefening in NAVO-verdragsgebied.
Vanaf eind februari tot eind april hebben 150 militairen van 11 Luchtmobiele Brigade getraind in Roemenië. Binnen 2 dagen stond de eenheid gereed voor vertrek. De oefening RAPID FALCON stond in het teken van training en samenwerking met Amerikaanse en Roemeense collega’s. Deze zomer vertrekt een nieuwe luchtmobiele eenheid naar Roemenië, ditmaal voor de eFP.
Mededeling aan redacties (niet voor publicatie)
Het ministerie van Defensie stelt enkele foto’s beschikbaar. Ook zijn foto’s te verkrijgen via de Nederlandse beeldbanken.
Meer informatie
Koninklijke Landmacht
Raymond Franssen, plv. hoofd voorlichting Koninklijke Landmacht
Rijksvoorlichtingsdienst
Trending
- Meloni: “Questa terra è esempio dell’Italia che vogliano costruire
- Iran-USA, Teheran blocca i colloqui su Hormuz: sette condizioni nonostante il nuovo tono di Washington
- Mediterraneo orientale, Egitto e Turchia rafforzano la cooperazione navale mentre Ankara rilancia la sfida sui confini marittimi
- Agenzia nr. 1941 – Borraccino (PD): “I Riti della Settimana Santa di Pulsano iscritti nell’Inventario Regionale del Patrimonio Culturale Immateriale
- ASL Lecce: Oncologico del Vito Fazzi, precisazioni sul funzionamento della TAC
- G20, il Mar Nero torna al centro della diplomazia: Washington valuta una tregua sulle rotte del grano
- Cortei. On. Caretta (FdI) intollerabili aggressioni a forze dell’ordine da parte dei soliti violenti
- Consiglio della Provincia autonoma di Bolzano – Comunicati del 30/10/2026
- MANOVRA, MAZZELLA (M5S): “CON VOUCHER NON SI CURA SSN, DA GOVERNO SOLO BRICIOLE PER SANIT?
- Cs e foto incontro procedure istanze edilizie 30 ottobre
